Najlepszy bank dla studenta – na co zwrócić uwagę, jak szukać, opłaty, zalety

3 min czytania

Młodzi ludzie między 18. a 26. rokiem życia mogą korzystać ze specjalnej oferty banków, która często wiąże się z licznymi ulgami oraz zniżkami. Tak jak w przypadku standardowych rachunków rozliczeniowo-oszczędnościowych, tak i tutaj istnieją duże różnice między propozycjami poszczególnych placówek. Aby wybrać najlepszy bank dla studenta, warto sprawdzić, na co trzeba zwrócić uwagę i czym kierować się przy podejmowaniu decyzji. Jakie ulgi czy dodatkowe usługi mogą być przydatne? Gdzie i jak szukać korzystnych propozycji?


Młodzi ludzie między 18. a 26. rokiem życia mogą korzystać ze specjalnej oferty banków, która często wiąże się z licznymi ulgami oraz zniżkami


|
Foto:
guruXOX / Shutterstock

Większość banków ma specjalną ofertę zarezerwowaną dla osób między 18. a 26. rokiem życia. Najczęściej można znaleźć ją pod nazwą konto studenckie lub konto dla młodych, nie są one bowiem skierowane wyłącznie dla adeptów wyższych uczelni. Otwarcie takiego rachunku niesie ze sobą wiele korzyści, które przydadzą się każdemu, kto wchodzi na rynek pracy, studiuje lub po prostu chce zaoszczędzić.

Otwarcie rachunku studenckiego często wiąże się z interesującymi promocjami, ulgami w opłatach w związku z prowadzeniem konta, udogodnieniami oraz innymi profitami związanymi np. z możliwością darmowego korzystania z portali internetowych. Jednocześnie właścicielom rachunku dla młodych zapewnia się te identical możliwości, co osobom ze standardowym kontem: student może płacić kartą, wykonywać przelewy, korzystać z płatności BLIK i wielu innych. Na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszy bank dla studenta?

Czytaj także: Podarty banknot – co można z nim zrobić?

Najlepszy bank dla studenta – konto dla młodych czy uniwersalne?

Zwłaszcza w przypadku młodych osób, niska cena jest często warunkiem przesądzającym o wyborze danego banku czy usługi. Z tego względu, aby zachęcić osoby między 18. a 26. rokiem życia stay skorzystania z oferty, instytucje przygotowują specjalne promocje oraz obniżkę kosztów związanych z prowadzeniem konta. Jest to bardzo atrakcyjna propozycja, z której chętnie korzystają młodzi ludzie. Obecnie niemal w każdym banku można otworzyć darmowe konto dla studentów. Co więcej, przy podpisywaniu umowy często zdarza się ciekawa promocja obejmująca dodatkowe 100 zł na koncie, zniżki stay kina czy voucher stay restauracji.

Czytaj także w BUSINESS INSIDER

Szukając jak najlepszej oferty, warto jednak zapoznać się również z propozycjami standardowych rachunków rozliczeniowo-oszczędnościowych, ponieważ może zdarzyć się tak, że aktualna promocja przyniesie klientowi więcej korzyści niż założenie konta studenckiego. Ze względu na dużą konkurencję rynkową, najlepszy bank dla młodych może zmieniać się praktycznie z miesiąca na miesiąc. Warto zatem na bieżąco śledzić i porównywać poszczególne oferty.

Najlepsze konto dla studenta – co trzeba wziąć pod uwagę?

Najlepsze konto dla studenta jest pozbawione prowizji oraz dodatkowych opłat za prowadzenie konta, a jednocześnie zapewnia wiele możliwości związanych z codziennym użytkowaniem. Podstawową kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze banku, jest przede wszystkim specyfika danego konta i koszty związane z rachunkiem oraz obsługą karty. Niektóre instytucje oferują bezpłatne konto, inne zaś jako warunek stawiają na przykład minimal 3 płatności kartą w miesiącu.

Czytaj także: Jak działa bankowość internetowa?

Ważne są też opłaty związane z wpłacaniem pieniędzy stay bankomatu, a także ich wypłatą w automacie lub filii banku. Wiele instytucji oferuje bezpłatne operacje dokonywane wyłącznie w ich samoobsługowych punktach. Jeśli zaś ktoś będzie chciał skorzystać z urządzenia PlanetCash czy Euronet, wówczas będzie musiał liczyć się z dodatkowymi kosztami. Wybierając najlepszy bank dla studenta, warto zwrócić uwagę na te kwestie i dopytać o szczegóły pracownika.

Monetary institution dla studenta – dodatkowe usługi

Przedstawiciele banków zdają sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach wygoda użytkowania oraz prosty i szybki dostęp stay konta to ważne aspekty. Z tego względu coraz więcej instytucji oferuje klientom bankowe aplikacje mobilne, dzięki którym można zrobić przelew, sprawdzić stan konta czy zarządzać swoim rachunkiem za pomocą smartfona w dowolnym miejscu na świecie. Jeżeli dla danej osoby jest to ważna kwestia, należy zwrócić uwagę, czy konkretna placówka oferuje taką usługę.

Coraz większą popularnością cieszą się również nowoczesne, wygodne formy płatności. Obecnie nie trzeba już mieć przy sobie karty płatniczej, by zrobić zakupy w sklepie czy zapłacić za bilet tramwajowy. Można to zrobić za pomocą BLIK, HCE, Google Pay, Apple Pay oraz wielu innych aplikacji. Najlepszy bank dla studenta z pewnością oferuje swoim klientom tego typu rozwiązania, które sprawdzają się na co dzień.

Czytaj także: Czym jest bankowość mobilna, na czym polega i kiedy warto z niej korzystać?

Najlepsze konto dla młodych – promocje i prezenty

Wiele banków ma umowę z różnymi portalami, na których można oglądać filmy czy robić zakupy. W związku z tym instytucje często oferują nowym klientom specjalne zniżki lub vouchery umożliwiające darmowe korzystanie z usług takich stron internetowych. Zniżki często zapewniają też studentom gadżety, które stanowią dodatkową zachętę dla poszukujących najlepszego konta. Trzeba jednak pamiętać, by te aspekty nie były jedynymi, które pomogą w podjęciu decyzji.

Ze względu na dużą liczbę banków oraz ogromną konkurencję między nimi, oferty zmieniają się bardzo dynamicznie. Najkorzystniejsza propozycja w danym miesiącu może okazać się zupełnie niewarta uwagi po kilku tygodniach. Warto zatem na bieżąco śledzić oferty i nie sugerować się opiniami sprzed kilku miesięcy czy lat. Z myślą o osobach, które chcą znaleźć najlepszy bank dla studenta, stworzono wiele porównywarek i rankingów internetowych, które na bieżąco są uaktualniane. Większość z nich jest całkowicie darmowa, dlatego warto zrobić dokładne rozeznanie przed zdecydowaniem się na konkretny bank. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy strona jest w pełni obiektywna (nie może być sponsorowana przez żadną instytucję ani stanowić części kampanii reklamowej). Szczegółowy research pozwoli na wybranie najlepszej oferty dla młodych.

Be taught More

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.